Home > Parents > Prize Giving Day And Graduation Ceremony 2017 Photos > Primary 4 Prize Winners

Primary 4 Prize Winners


Primary 4 Patriotism
1st In Class

JAVIER LIM YU XUAN

2nd In Class

MUHAMMAD ZARIF SYAKIRIN BIN ZAINUDDIN

3rd In Class BHANSALI DAKSH







Primary 4 Resilience
1st In Class

DINH NHU MAI MELANIE

2nd In Class

HAMZAH YUSUK FAHD

3rd In Class PEH YONG YUAN
ONG WANG XIN







Primary 4 Integrity
1st In Class

ZHANG YUQUAN

2nd In Class

LEE SEOWOO

3rd In Class CHEW JIE EN ANANIAS







Primary 4 Discipline
1st In Class

ZHANG ENQI

2nd In Class

SANYAM RAHEJA

3rd In Class NUR BATRISYIA BINTE AZME







Primary 4 Empathy
1st In Class

BRYAN SEAH

2nd In Class

RAHUL LAKSHMI NARASIMHAN

3rd In Class TAN SI YIN, ISABEL







Best In Subjects
Best in English4 EmpathyRAHUL LAKSHMI NARASIMHAN
Best in Mathematics4 EmpathyBRYAN SEAH
Best In Science4 Empathy BRYAN SEAH 
Best in Chinese4 EmpathyBRYAN SEAH
Best in Malay4 ResilienceHAMZAH YUSUK FAHD
Best in Tamil4 EmpathyANJANA CHIDAMBARAM
Best in Hindi4 EmpathyRAHUL LAKSHMI NARASIMHAN












Good Progress Award
4 PatriotismMOHAMMED FAIYAZ BIN MOHMMED FEROZ
4 Patriotism ATIQ ZUHAYR BIN BAMBANG SUMARYONO
4 IntegrityABDUL BASIT BIN SANI
4 IntegrityMUHAMMAD AQIL DANI BIN MOHAMMED AZHARI
4 IntegrityHUSSAYN ABDESSAMAD HIJJI
4 Integrity AMORADO JORDAN EZEKIEL DIOMANO
4 DisciplineSYED UMAR AL-HADDAD BIN SYED AHMAD
4 DisciplineNUR BATRISYIA BINTE AZME
4 Discipline NURIN FITRIYAH BINTE AZME
4 DisciplineZHANG ENQI
















Good Progress Award For Chinese Language
4 PatrotismNG YU YANG







MOE Edusave Character Award
4 ResilienceDINH NHU MAI MELANIE
4 EmpathyWEE SHI HAN







School Based Character Award
4 Patriotism
CHERYL PEH XIN NI
4 ResilienceALICIA NG TIAN YING
4 ResilienceHAMZAH YUSUF FAHD
4 ResilienceKUA WING HUI ELLA
4 IntegrityABDUL BASIT BIN SANI
1 Integrity IMAN AYESHA JOY SALARIA
4 DisciplineNUR BATRISYIA BINTE AZME 
4 DisciplineLIM XIN JIE CHERYL
4 Discipline HANEY MARSHA BINTE HIRMAN
4 Empathy TAN SI YIN, ISABEL
4 Empathy PANG YUN NING

















School Colours Award     
4 ResilienceTRAN MINH HIEULEADERSHIPBASKETBALL
4 Resilience OH RYANLEADERSHIPBASKETBALL 
4 Empathy BRYAN SEAH ACHIEVEMENT TRACK & FIELD
4 EmpathyANJANA CHIDAMBARAMACHIEVEMENTART CLUB
4 Empathy RAHUL LAKSHMI NARASIMHANACHIEVEMENTCHESS









Best Project Work 2017
4 ResilienceNUR IZZATI BINTE AHMAD EFFENDI
4 ResilienceLUM KIT YENG
4 ResilienceNOBIS ANTONY KURUNTHODATH
4 ResilienceTAI JIN YONG








SAC Excellence Award for Non-Academic Achievement (Individual) 
4 EmpathyBRYAN SEAH58th National Primary Schools Track & Field Championships 2017D' Division Boys
300m-4th Placing
500m-5th Placing






Back to Main Page